2014 Dekorasyon Renkleri

2014 dekorasyon trendleri konusunu renkler açısından araştırdığımızda mavinin uçuk tonlarından sıklıkla söz edildiğini görüyoruz. Bu yıl içinde pembe ve fuşya rengi dokunuşlar da olan bir rengin de yaşam alanlarında görüleceğini söyleyebiliriz; parlak orkide rengi. Bu cesur ve çarpıcı rengin geniş yüzeyler ve büyük mobilyalardan çok küçük alanlar, küçük boyutlu eşyalar ve aksesuarlarda kullanılması tavsiye ediliyor. 2014 dekorasyon renkleri arasında enerjisiyle dikkat çeken orkide rengini tekli koltuk, yatak örtüsü, halı veya perde gibi parçalara uygulayabilirsiniz.

2014’de mekanlarımızı dekore ederken kiremit rengi, turuncu ve lavanta rengini de kullanacağız. Canlı renkleri kum beji veya gri gibi nötr renklerle, pastel tonlarla kombinleyerek ortaya neşeli, uyumlu ve şık mekanlar çıkaracağız. Turuncu uygulanması kolay bir renk değil ama açık renklerin hakim olduğu bir mekanda çarpıcı bir etki yaratacak parçalar olarak uygulanabilir; bu renkte bir paravan, resim veya puf gibi. Bir mekanın bütünüyle canlı ve baskın renklerin hakimiyetinde olması dağınık ve yorucu bir etki yaratabilir, bu yüzden 2014 dekorasyon renkleri olarak bize sunulan parlak renkleri nötr tonlarla dengeleyip yumuşatmamız gerekiyor. Çocuk odası dekorasyonu için baskın renkler biraz daha ağırlıklı olabilir.

Gri biraz soğuk bir renk, ama ahşap mobilyaların bulunduğu bir ortamda sıcaklaşır. Duvar rengi olarak gök mavisi tonunu tercih edenlerin mobilyaları daha sade bir renkte olmalı. Yeşilin su yeşili ve çam yeşili tonları da 2014’ün popüler renkleri arasında yer alıyor.