Bebek odası dekorasyonu ile uğraşmak hem evinizin yeni küçük bireyi için konforlu bir mekan yaratmak hem de yaratıcılığınızı konuşturmak açısından oldukça keyifli olacaktır. Bebek odalarına yaratıcı dekorasyon fikirleri uygulamak oldukça kolaydır, çünkü bu tarz odalarda belli birkaç noktaya bağlı kalarak pek çok renk, desen, eşya ve dekorasyon fikrini kullanabilirsiniz.

Beşikler bebek odalarının temel mobilyalarıdır. Odanın dekorasyonunun odak noktası olarak farklı beşik modelleri arasından bir seçim yapabilirsiniz. Beşiğin odanın diğer öğeleri olan dolap, kitaplık, konsol gibi eşyalarla uyumlu olması hoş bir görüntü yaratacaktır. Bebek odası eşyaları seçerken duvara veya yere monte edilme imkânı bulunan, köşeler gibi keskin kısımlarını koruyucu parçalar takılabilen mobilyalar seçmeye özen göstermelisiniz. Bebeğinizin neredeyse her an başında olsanız bile kazalara karşı tedbirli olmanız gerekmektedir.

Bebek odası dekorasyonu için renkler üzerinde en çok durulması gereken noktalardandır. Bebek odası renkleri içinde mavi, pembe, sarı, turuncu, yeşil, mor, kırmızı gibi renklerin özellikle açık tonları ön plana çıkmaktadır. Bu renkleri baz alarak üretilmiş uygun resimli ya da desenli duvar kağıtları da tercih edebilirsiniz. Bebek odaları için renk veya duvar kağıdı seçimi yaparken önemli olan odanın aydınlık olmasına özen göstermektir. Bebek odası tabanı için duvardan duvara halı döşetmek iyi bir seçenek olabilir ve bebeğinizin rahat etmesini sağlayabilir. Ancak hemen hemen her gün temizleme ve arada bir dezenfekte etme imkanınız yoksa bu tarz bir halı pek de sağlıklı olmayacaktır. Ahşap gibi malzemelerle kaplı tabanların ise kıymık gibi bebeğinize zarar verebilecek durumlar oluşmaması için özenle kontrol edilmesi gereklidir.

Sizler için seçtiğimiz farklı bebek odaları tasarımları