Ebeveyn banyoları son zamanlarda büyük ya da küçük neredeyse her evde bulunuyorlar. Uzmanların da evdeki bireylerin sağlık ve huzurları için mutlaka tavsiye ettikleri bu banyoların girişleri genelde ebeveyn yatak odalarının içinde ya da hemen yanında bulunuyor ve yalnızca evin yetişkin bireyleri tarafından kullanılıyor. Genel banyo dekorasyonu kuralları bu banyolar için de geçerli olmakla birlikte özel bir alan olan ebeveyn banyolarının dekorasyonunda bir parça daha yaratıcılık kullanmak mümkün oluyor.

Ebeveyn banyosu dekorasyonu yapılırken öncelikle bu banyonun pek çok özel ihtiyacın karşılanmasına hizmet edeceği gerçeği unutulmamalı ve işlevselliğe önem verilmelidir. Bir ebeveyn banyosunda mutlaka bir klozet, en az bir lavabo, birkaç banyo tezgâhı, tercihen bir küvet ya da duşakabin ile çeşitli sehpalar ve dekoratif raflar bulunmalıdır.

Dekoratif sehpalar, raflar, banyo dolapları ve çekmeceler ebeveyn banyosu dekorasyonu için kilit öneme sahiptirler. Bu bölümler sayesinde temizlik ve hijyen ekipmanları, fön ya da tıraş makinesi gibi elektrikli aletler, sabunlar, şampuanlar ve diğer banyo gereçleri dağınık gözükmeden bir arada bulunabilir. Bu tip küçük gereçlerin saklanması için ebeveyn banyosuna dekoratif kutular da yerleştirebilirsiniz. Bir sehpanın üzerine yerleştireceğiniz hoş bir sepetin içine kokulu sabunlar yerleştirerek dekoratif anlamda hoş bir görüntü elde edebilirsiniz.

Mavi renk ebeveyn banyolarında en çok tercih edilen renk olmakla birlikte tercih ettiğiniz her türlü rengi beyazla birlikte kullanabilirsiniz. Zevkinize göre beyazın yerini çok uçuk mavi ya da pembe gibi renklerle ya da sarının tonlarıyla da doldurabilirsiniz. Bunun yanında bir ebeveyn banyosunu tamamlayacak olan unsurların banyo aksesuarları olduklarını da unutmamalısınız.

İşte sizlere fikir verecek özenle seçtiğimiz banyo dekorasyonu fikirleri!