Göbekli Bayanlar İçin Doğru Giyim Önerileri

Kadınlar olarak vücutlarımızın kendimize özgü hatları olduğunu bilmeliyiz. Doğurganız ve vücutlarımız kutsal. Kıvrımlarımızın olması da son derece normal. Kadın olarak fazlalıklarımız da olabilir ve vücudumuzun çeşitli yerlerinde toplanabilir. Bazı bayanların aldığı kilolar vücutlarına eşit dağılır. Bazılarımızın ise göbek, basen, göğüsler ve kalçalar gibi alanlarda birikebilir fazlalıklarımız. Göbek bölgesinde fazlalıkları olan bayanlar için bu durum biraz sıkıntı yaratan durum olabilir. Doğru giyinmeyi bilirseniz, göbek bölgenizde toplanan fazlalıklarınızı saklayabilirsiniz.

Göbek bölgenizde fazlalıklarınız varsa çok düşük bel pantolon ve şortları giymeniz doğru olmaz. Düşük bel karın bölgesinin fazlaca dikkat çekmesine neden olur. Oysa, yüksek veya orta yüksek bel pantolon giymeniz durumunda göbek kısmınız saklanacaktır. Hem kot pantolonlarınızda, hem de kumaş pantolonlarınızda bu detayı atlamamalısınız. Elbise seçimlerinizde, öne doğru dökümlü şekilde gelen, şık bir şal teması oluşturan wrap elbiseler giyebilirsiniz. Bu kesimler hem kadınsıdır, hem de göbeğin saklanması için harika bir seçimdir. Hem günlük modelleri, hem de abiye modellerinizi bu elbiselerden seçebilirsiniz.

Hırkaları dolabınızdan eksik etmeyin. Dar üsteleriniz olsa da, bunun üzerine alacağınız bir hırka, hem hoş bir kombin olur, hem de karın kısmındaki fazlalıklarınızı gizler. Esnek kumaşlarda hazırlanan tunik gibi üstlerle harika tayt kombinleri yapabilirsiniz. Elbette özel kıyafetlerinizle giymek için bir korse almanızda da fayda var.

Blazer ceket gibi uzun ceketiniz mutlaka olsun. bu tarz uzun ceketler göbekleri mükemmel saklar.