Klasik Koltuk Takımı Modelleri

Klasik salon dekorasyonu yapmak istiyorsanız klasik tasarım ürünü, kaliteli malzemeyle yapılmış ve işçiliğiyle dikkat çeken mobilya ve eşyalar kullanmanız gerekiyor. Püfür püfür uçuşan hafif kumaşlardan değil ağır, dokulu kumaşlardan yapılan ve aynı stildeki perde aksesuarları ile beraber kullanılan perdeler; deri veya mermer sehpa çeşitleri bu stilin belli başlı parçaları arasında bulunuyor. Oturma grubu seçimini de klasik koltuk takımı modelleri arasından yapmalısınız tabii. Ahşap malzemeyle yapılmış ve oymalarla, varaklarla süslenmiş koltuk ve kanepeler çoğunlukla bej, krem ve kahve tonlarında düz veya şal desenli kumaşlarla kaplanıyor.

Klasik dekorasyon stilinde kullanılan oturma grupları ve diğer parçalar çoğunlukla yer kaplayan, ağır ve gösterişli parçalar oldukları için geniş mekanlara daha çok yakışıyor. Çok açık ve çok koyu renklerin bir arada kullanılabildiği bu tarzı uygularken oryantalist halılar, gösterişli avizeler, klasik resimler, süslü aksesuarlar kullanmalısınız. Duvar kağıdı uygulaması da klasik dekorasyonda sıklıkla görülüyor. Bu stilin mobilyalarının renkleri ağırlıklı olarak kahve tonlarında olmakla beraber kırmızının koyu tonları gibi sıcak renklerle tasarlanmış klasik koltuk takımı modelleri de görebilirsiniz. Klasik stilde tasarlanmış deri oturma grubu modelleri klasik iç mekan düzenlemelerinde sıklıkla kullanılıyor.

Klasik oturma grupları mekanlara süslü, gösterişli, asil ve mesafeli bir hava veriyor. Süslü, ihtişamlı, antika parçaların kullanıldığı bu stili uygularken fazla abartılı, rüküş bir mekan yaratmaktan kaçınmak için dikkatli olmalısınız. Mekanınızı tek bir stile bağlamak istemiyorsanız modern klasik dekorasyon konusunu da araştırabilirsiniz.