Retro Tarzı Oturma Odası Dekorasyonu

Retro dekorasyon tarzını çocuk odası veya mutfak dışındaki bir mekanın tamamına uygulamak kolay değil. Bu yüzden retro tarzı oturma odası dekorasyonu yapmak için bu stilde bir koltuk, puf veya dolap kullanmak ya da sadece aksesuarları bu stilde seçmek yoluna da gidebilirsiniz. 1950-60-70 veya 80 yıllarında kullanılan dekorasyon unsurlarının günümüz mekanlarında da kullanılması olarak açıklanabilecek olan bu dekorasyon tarzının en popüler renklerinden biri avokado yeşili. Retro stil dekorasyon uygulamalarında kullanabileceğiniz diğer renkler ise sarı, hardal rengi, beyaz, siyah ve kırmızı. Retro stilinde mekana renk katmak için mor ve pembe renkli parçalar da kullanılıyor.

Retro tarzı oturma odası dekorasyonu yapacaksanız ortaya baskın, çarpıcı, renkli bir görünüm çıkarmayı hedeflemeniz gerekiyor. Bu stilde düzenleyeceğiniz bir odaya bir iki parça vintage mobilya da ekleyebilirsiniz. Odanın tamamını parlak ve belirgin bir renge boyamak size fazla gelebilir, bu durumda sadece bir duvarı bu stilin popüler renklerinden birine boyayabilirsiniz. Yapabileceğiniz bir başka uygulama da açık renkli bir arka planı retro tarzı mobilya modelleriyle döşemek. Örneğin açık kahverengi ikili ve üçlü kanepeyle beraber iki tane turkuaz rengi veya indigo mavisi koltuk kullanabilir ve kanepelerin üstüne koltukların renginde dekoratif yastıklar serpiştirebilirsiniz. Retro stilinde aydınlatma elemanları da renkli ve çarpıcı bir görünümdedir. Desenli duvar kağıtları da yaşama alanlarına retro havasını getirecek parçalar arasında yer alıyor.

Stili arka planda ve mobilyalarda değil de sadece aksesuarlarda yansıtmak istiyorsanız 1950-80 yılları arasında kullanılan radyo, abajur, avize, telefon ve duvar saati gibi parçaları kullanabilirsiniz.

Sizin için seçtiğimiz retro tarzı oturma odası dekorasyon modelleri